$252
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 11349717 |
| MPN: | F77884 |
| Model: | Coach Mia |
| Handle/Strap Color: | Red |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Reds |
| Lining Color: | Wine |
| Bag Width: | 14 in |
| Closure: | Zip/Snap |
| Occasion: | Travel Business Casual |
| Handle Drop: | 4 1/4" |
| Bag Depth: | 5 in |
| Accents: | Zip FOB Studs Zip FOB Studs Goldtone hardware |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm Key Chain Original Dust Bag Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Pockets |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Mia |
| Bag Height: | 10 in |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
ABOUT
Coach bag - Coach Mia - Mia - F77884 - Handle/Strap: Red, Hardware: Gold, Exterior: Reds
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.