$225
Is this Moschino authentic?
Yes - we guarantee this Moschino item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Moschino item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 11334977 |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Red |
| Bag Width: | 11 in |
| Size: | Medium |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Magnetic |
| Occasion: | Business Formal Party/Cocktail |
| Bag Depth: | 4 in |
| Accessories: | Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Adjustable Strap BPA Free Certificate of Authenticity Cross-Body Strap Inner Dividers Inner Pockets Limited Edition Lined |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 8 in |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Jacquard |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Love |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Love Moschino |
ABOUT
Moschino bag - Handle/Strap: Black, Hardware: Gold, Exterior: Black
Bags by Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.