$201
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11312194 |
| Model: | RRL |
| Handle/Strap Color: | Green Purple |
| Hardware Color: | Gunmetal |
| Exterior Color: | Purple |
| Lining Color: | Purple |
| Bag Width: | 11 in |
| Size: | Medium |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Bear |
| Closure: | Zip |
| Bag Height: | 7 in |
| Lining Material: | Canvas Cotton |
| Bag Depth: | 4 in |
| Exterior Material: | Canvas Cotton |
| Accents: | Applique Strap Accent |
| Accessories: | Brand Card |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Theme: | College |
| Handle/Strap Material: | Canvas Cotton |
| Product Line: | Ralph Lauren Polo Sport |
ABOUT
Ralph Lauren bag - RRL - RRL - Handle/Strap: Green Purple, Hardware: Gunmetal, Exterior: Purple
Bags by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.