$124
Is this DKNY authentic?
Yes - we guarantee this DKNY item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This DKNY item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | DKNY |
| SKU: | 11295060 |
| UPC: | 802892718830 |
| Model: | DKNY Sara |
| Handle/Strap Color: | Ivory |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Ivory |
| Lining Color: | Black Signature Monogram |
| Bag Width: | 16" |
| Size: | Large |
| Outside Pockets: | 1 Slip |
| Shape: | Square |
| Closure: | Zipper Zip |
| Inside Pockets: | Yes |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel |
| Bag Depth: | 5" |
| Accents: | Gold Dangle Signature Purse Charm Stitched Floral Design on Front |
| Style Subtype: | Shoulder Bag |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Audio Pocket Bottom Studs Lined Mobile Phone Pocket Outer Pockets Stain-Resistant Water Resistant Stitched Floral Bag Charm |
| Intended Use: | Everyday |
| Finish: | Quilted |
| Pattern: | Textured Floral |
| Character: | Stitch |
| Bag Height: | 10" |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Fabric Leather |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Floral |
| Strap Drop: | 10.5" |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Character Family: | Charmed |
| Product Line: | Sara |
ABOUT
DKNY bag - DKNY Sara - Sara - Handle/Strap: Ivory, Hardware: Gold, Exterior: Ivory (UPC: 802892718830)
Bags by DKNY
DKNY is a renowned fashion brand known for its modern, urban style that captures the essence of New York City. Celebrated for its trendy clothing, accessories, and fragrances, DKNY offers versatile pieces that cater to a dynamic lifestyle. With DKNY, you can embrace a chic aesthetic that combines comfort and sophistication, making it a favorite choice for fashion-forward individuals.
YOU MIGHT ALSO LIKE