SALE: $135 (-18%) $165
Is this Fossil authentic?
Yes - we guarantee this Fossil item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Fossil item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Fossil |
| SKU: | 11285997 |
| MPN: | ES5361 |
| UPC: | 796483661448 |
| Model: | ES5361 |
| Dial Color: | White |
| Band Color: | Yellow Gold-tone |
| Bezel Color: | Yellow Gold-tone |
| Color: | White |
| Case Size: | 27 mm |
| Band Width: | 16 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | ES5361 |
| Style: | Watches |
| Features: | Hour Minute Second |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | White |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 30 meters / 100 feet |
| With Papers: | Yes |
| Indices: | Roman Numeral |
| Watch Shape: | Octagon |
| Country of Origin: | United States |
| Bezel Type: | Fixed |
| Theme: | Designer |
| Case Thickness: | 8 mm |
| Closure: | Fold Over with Safety Release |
| Handedness: | Left |
| Unit Type: | oz |
| Bezel: | Fixed |
| Case Diameter: | 27 mm |
| clasp: | Fold Over with Safety Release |
| Gender: | Women`s |
| Series: | Harlow |
ABOUT
Fossil watch - ES5361 - White, Dial: White, Band: Yellow Gold-tone (UPC: 796483661448)
Watches by Fossil
Fossil is an American watch and lifestyle company, creatively rooted in authentic vintage and classic design. Fossil strive to create high-quality watches, bags, jewelry and more that preserve the best of the past while updating it for today.
YOU MIGHT ALSO LIKE