$231
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 11284353 |
| MPN: | CCZ21 |
| UPC: | 198685053760 |
| Model: | Coach Nolita 19 Cherry CCZ21 |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Black Multi |
| Lining Color: | Deep Plum |
| Bag Width: | 7.5" (L) |
| Size: | Small (See Measurements) |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zipper |
| Occasion: | Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | 6.25” |
| Bag Depth: | 2.0" (W) |
| Accents: | Coverts To A Wristlet Pinmount Logo Gorgeous Embossed Cherry Print |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Unisex Adults |
| Style: | Wristlet Top Handle |
| Features: | Fabric Lining Two Credit Card Slots Zip Top Closure |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Cherry Print |
| Bag Height: | 4.5" (H) |
| Character: | Nolita |
| Handle Style: | Wrist Strap Top Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Smooth Leather |
| Theme: | Classic Cherry Cherry On Top |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Country of Origin: | Cambodia |
| Product Line: | Coach Outlet |
ABOUT
Coach bag - Coach Nolita 19 Cherry CCZ21 - CCZ21 - Handle/Strap: Black, Hardware: Gold, Exterior: Black Multi (UPC: 198685053760)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.