$104
Is this Dolce & Gabbana authentic?
Yes - we guarantee this Dolce & Gabbana item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Dolce & Gabbana item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dolce & Gabbana |
| SKU: | 11281590 |
| UPC: | 737052391229 |
| Size in ml: | 50 ml |
| Size Type: | 1.6 oz |
| Size in oz: | 1.6 oz |
| MSRP: | 65 |
| Fragrance Name: | 18 La Lune |
| ASIN: | B002Z7FVTG |
| Gender: | Women |
| Type: | Eau de Toilette |
| Volume: | 1.6 oz |
| Formulation: | spray |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| Manufacturer: | Dolce & Gabbana |
ABOUT
Dolce & Gabbana perfume (UPC: 737052391229)
Perfumes by Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana stands as an elite fashion brand which distinguishes itself through its powerful designs and sophisticated Italian manufacturing techniques. Dolce & Gabbana distinguishes itself through its dynamic patterns and elaborate design elements to deliver clothing items and accessories and perfumes that express Italian fashion and elegance. The high-fashion items from Dolce & Gabbana allow you to make a statement in any situation because they exude glamour and individuality.