$516
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 11226896 |
| Model: | COACH Women’s Tabby Quilted Leather Backpack |
| Handle/Strap Color: | Chalk/ Brass |
| Hardware Color: | Brass |
| Exterior Color: | Chalk/ Brass |
| Lining Color: | Light Brown |
| Bag Width: | 8.8 in |
| Size: | Small |
| Closure: | Drawstring & snap tab closure |
| Occasion: | Casual Travel |
| Bag Depth: | 5.3 in |
| Accents: | Quilted |
| Department: | Women |
| Style: | Backpack |
| Features: | Adjustable Strap |
| Finish: | Leather |
| Pattern: | Quilted |
| Bag Height: | 8.3 in |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Denim Cotton |
| Hardware Material: | Brass |
| Strap Drop: | 19 in |
| Handle/Strap Material: | Chain/Denim |
| Product Line: | Coach Tabby |
ABOUT
Coach bag - COACH Women’s Tabby Quilted Leather Backpack - Handle/Strap: Chalk/ Brass, Hardware: Brass, Exterior: Chalk/ Brass
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.