$114
Is this MCM authentic?
Yes - we guarantee this MCM item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This MCM item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | MCM |
| SKU: | 11198291 |
| MPN: | MW5014-H 014 |
| UPC: | 889214575517 |
| Frame Color: | Ruthenium |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Socket Width: | 58 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Department: | Unisex Adults |
| Frame Material: | Metal |
| Style: | Oval |
| Type: | Eyeglasses |
ABOUT
MCM eyeglasses - MW5014-H 014 - Frame: Ruthenium (UPC: 889214575517)
Eyeglasses by MCM
With its global creative hub based in Berlin, MCM is a globally diverse, multicultural brand, steeped in rich heritage.
Celebrated by cultural icons, established and rising creative forces, athletes, and musicians, MCM continues to inspire and lead through its cutting-edge innovations and expert craftsmanship.