SALE: $684 (-61%) $1750
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11176601 |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 12 in |
| Size: | Medium |
| Country of Origin: | Italy |
| Shape: | Modern |
| Closure: | Magnetic |
| Occasion: | Business Casual Travel Workwear |
| Handle Drop: | 10 in |
| Bag Depth: | 7 in |
| Accents: | Engraved Proprietor Plaque |
| Department: | Women |
| Style: | Hobo |
| Features: | Adjustable Strap Inner Pockets Lined |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 13 in |
| Handle Style: | Top Handle |
| Lining Material: | Cotton |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Silver |
| Theme: | Designer Luxury Equestrian |
| Handle/Strap Material: | Leather |
ABOUT
Ralph Lauren bag - Handle/Strap: Black, Exterior: Black, Lining: Black
Bags by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.