$85
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11175884 |
| Model: | 8036 3134 |
| Frame Color: | Navy Blue/Havana |
| Color: | Blue |
| Lens Socket Width: | 46 mm |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Temple Length: | 125 mm |
| Age Group: | Child |
| Vertical: | 29 mm |
| Frame Material: | Metal & Plastic |
| Frame Type: | Eyeglasses |
| Frame Shape: | Browline |
| Gender: | Unisex |
| Features: | Full Rim||Rectangular |
| Style: | Browline |
| Theme: | Designer |
| Type: | Eyeglasses |
| Department: | Unisex Children |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - 8036 3134 - Blue, Frame: Navy Blue/Havana
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.