SALE: $75 (-37%) $119
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11175506 |
| MPN: | RL6194 5337 |
| UPC: | 8056597100960 |
| Model: | RL6194 |
| Frame Color: | Purple |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Pattern: | Solid |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Plastic |
| Style: | Full Rim |
| Theme: | Celebrity Designer Modern |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - RL6194 - RL6194 5337 - Frame: Purple (UPC: 8056597100960)
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.