$291
Is this Diesel authentic?
Yes - we guarantee this Diesel item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Diesel item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Diesel |
| SKU: | 11057957 |
| Model: | DIESEL Y2K |
| Handle/Strap Color: | Green |
| Hardware Color: | Silver Multicolor |
| Exterior Color: | Multicolor |
| Lining Color: | Multicolor |
| Bag Width: | 10 in |
| Size: | Large |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Bag Depth: | 6 in |
| Fabric Type: | Rayon |
| Accents: | Zipper |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Satchel/Top Handle Bag |
| Pattern: | Argyle/Diamond |
| Bag Height: | 13 in |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Polyester |
| Exterior Material: | Seatbelt |
| Theme: | 90s |
ABOUT
Diesel bag - DIESEL Y2K - Handle/Strap: Green, Hardware: Silver, Multicolor, Exterior: Multicolor
Bags by Diesel
Diesel is an Italian retail clothing company. It sells denim, and other clothing, footwear, and accessories. The company is known for its surreal advertising campaigns.