$129
Is this Skechers authentic?
Yes - we guarantee this Skechers item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Skechers item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Skechers |
| SKU: | 11044217 |
| MPN: | 183056-GRN |
| Model: | Uno – Raining Money |
| Color: | Green |
| Exterior Color: | Green |
| Shoe Width: | Medium |
| Size: | Pick Your Size |
| Size Type: | US |
| Width: | 10" |
| Accents: | $2 Bill Graphic Print Translucent Midsole Logo Accents |
| Closure: | Low (1–1.9 in) |
| Department: | Men |
| Exterior Material: | Leather |
| Fabric Type: | Smooth Leather |
| Features: | Skech-Air® Visible Airbag Midsole Air-Cooled Memory Foam® Insole |
| Lining Material: | Textile |
| Material: | Leather |
| Occasion: | Casual |
| Outer Shell Material: | Leather |
| Outsole Material: | Rubber |
| Pattern: | Currency / $2 Bill Print |
| Sport/Activity: | Casual |
| Style: | Fashion Sneaker |
| Suitable For: | Everyday Wear |
| Toe Shape: | Round |
| Type: | Casual |
| Upper Material: | Leather |
| Weight: | 3 lb |
ABOUT
Skechers shoes - Uno – Raining Money - Uno Raining Money - 183056-GRN - Green, Exterior: Green
Shoes by Skechers
Skechers designs and develops lifestyle and performance product known for style, innovation, quality and comfort. Along with its diverse footwear offering, the Company’s head-to-toe collections for men, women and kids include a growing range of apparel and accessories.
YOU MIGHT ALSO LIKE