$115
Is this Fossil authentic?
Yes - we guarantee this Fossil item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Fossil item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Fossil |
| SKU: | 11039392 |
| UPC: | 796483469723 |
| Model: | Fossil Carlie |
| Bezel Color: | Beige White |
| Band Color: | Beige |
| Dial Color: | White |
| Lug Width: | 12 mm |
| Band Width: | 12 mm |
| Case Size: | 28 mm |
| Movement: | Quartz |
| Water Resistance: | 30 m (3 ATM) |
| Closure: | Buckle |
| Band/Strap: | Two-Piece Strap |
| Case Thickness: | 7 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Leather |
| Watch Shape: | Round |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Display: | Analog |
ABOUT
Fossil watch - Fossil Carlie - Carlie - Dial: White, Band: Beige, Bezel: Beige, White (UPC: 796483469723)
Watches by Fossil
Fossil is an American watch and lifestyle company, creatively rooted in authentic vintage and classic design. Fossil strive to create high-quality watches, bags, jewelry and more that preserve the best of the past while updating it for today.
YOU MIGHT ALSO LIKE