SALE: $71 $76
Is this Moschino authentic?
Yes - we guarantee this Moschino item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Moschino item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 11000907 |
| MPN: | 6W08 |
| UPC: | 8011003845125 |
| Size in oz: | 1.7 oz |
| Size in ml: | 50 ml |
| Fragrance Type and Size: | 1.7 oz Eau De Parfum Spray |
| Size Type: | Regular Size |
| Type: | Eau de Parfum |
| Volume: | 1.7 Oz |
| Gender: | Men |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| Shipping time: | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns: | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only): | YES |
| International Delivery: | See description |
| Fragrance Name: | Moschino Toy Boy |
| Formulation: | Spray |
| Features: | All Natural Ingredients Long Lasting Hypoallergenic |
| Manufacturer: | Moschino |
ABOUT
Moschino perfume - 6W08 (UPC: 8011003845125)
Perfumes by Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.