$260
Is this Miu Miu authentic?
Yes - we guarantee this Miu Miu item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Miu Miu item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Miu Miu |
| SKU: | 10928450 |
| MPN: | MM-VMU54Q-CCG-1O1 |
| UPC: | 302687103006 |
| Model: | VMU 54Q |
| Frame Color: | Burgundy |
| Color: | CCG-1O1 BURGUNDY |
| Lens Socket Width: | 50 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Age Group: | Adult |
| Vertical: | 41 mm |
| Department: | Women |
| Frame Material: | Metal |
| Style: | Full Rim |
| Gender: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
ABOUT
Miu Miu eyeglasses - VMU 54Q - VMU - MM-VMU54Q-CCG-1O1 - CCG-1O1 BURGUNDY, Frame: Burgundy (UPC: 302687103006)
Eyeglasses by Miu Miu
Miu Miu is a brand from the Prada Group. Introduced by Miuccia Prada in 1992, Miu Miu was inspired by Miuccia`s personal wardrobe and named after her family nickname. With an independent identity from Prada, the brand has grown into one of the leading high fashion labels in the world.
YOU MIGHT ALSO LIKE