$1516
Is this Salvatore Ferragamo authentic?
Yes - we guarantee this Salvatore Ferragamo item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Salvatore Ferragamo item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Salvatore Ferragamo |
| SKU: | 10921419 |
| Color: | Black |
| Bag Width: | 14 in |
| Pattern: | Solid |
| Closure: | Zip |
| Bag Height: | 11 in |
| Occasion: | Business Formal Travel |
| Handle Style: | Double handles; shoulder strap |
| Material: | Leather |
| Bag Depth: | 2.5 in |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Personalize: | No |
| Department: | Unisex Adults |
| Style: | Shoulder Bag |
| Theme: | Designer |
| Features: | Convertible Embossed hardware |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Country of Origin: | Italy |
ABOUT
Salvatore Ferragamo briefcase - Black
Briefcases by Salvatore Ferragamo
Salvatore Ferragamo is an Italian luxury goods company, with headquarters in Florence, Italy. It specializes in shoes, leather goods, Swiss-made timepieces, and ready-to-wear for men and women.