$414
Is this Lancôme authentic?
Yes - we guarantee this Lancôme item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Lancôme item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Lancôme |
| SKU: | 10918389 |
| UPC: | 3614271220431 |
| Size: | 3.4 oz |
| Size in oz: | 3.4 oz |
| Size in ml: | 100 ml |
| Fragrance Type and Size: | 3.4 oz Eau De Parfum Spray (Unisex) |
| Size Type: | Regular Size |
| Fragrance Type: | Eau De Parfum Spray (Unisex) 3.4 oz |
| Gender: | Women |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| Shipping time: | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns: | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only): | YES |
| International Delivery: | See description |
| Type: | Eau de Parfum |
| Fragrance Name: | Oud Bouquet |
| Volume: | 3.4 fl oz |
| Formulation: | Spray |
| Features: | All Natural Ingredients Long Lasting Cruelty-Free/No Animal Testing |
| Manufacturer: | Lancome |
ABOUT
Lancôme perfume (UPC: 3614271220431)
Perfumes by Lancôme
For over 80 years, Lanc?me has epitomized beauty, with a French accent. The world`s leading luxury beauty brand started with one man, but quickly grew to a thousand boutiques around France.