$185
Is this Celine authentic?
Yes - we guarantee this Celine item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Celine item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Celine |
| SKU: | 10909071 |
| UPC: | 762753895677 |
| Model: | CELINE CL 41464 PJP 46-21-145 |
| Frame Color: | Blue |
| Bridge Width: | 21 mm |
| Lens Socket Width: | 46 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Pattern: | Solid |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Oval |
| Theme: | Designer |
| Frame Material: | Acetate |
| Features: | Full Rim |
| Country of Origin: | Italy |
ABOUT
Celine eyeglasses - CELINE CL 41464 PJP 46-21-145 - Frame: Blue (UPC: 762753895677)
Eyeglasses by Celine
CELINE is a French ready-to-wear and leather luxury goods brand. It was founded in 1945 by C?line Vipiana.