$102
Is this John Varvatos authentic?
Yes - we guarantee this John Varvatos item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This John Varvatos item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | John Varvatos |
| SKU: | 10882922 |
| UPC: | 751286317343 |
| Frame Color: | Navy |
| Lens Socket Width: | 51mm |
| Bridge Width: | 19 mm |
| Department: | Men |
| Style: | Semi Rimless |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Half Rim |
| Vintage: | Yes |
| Vertical: | 36mm |
ABOUT
John Varvatos eyeglasses - Frame: Navy (UPC: 751286317343)
Eyeglasses by John Varvatos
John Varvatos is a brand that occupies a unique place in the landscape of American design.
It unites old world craftsmanship and refined tailoring with modern innovations in textiles and a rock and roll sensibility.