$371
Is this Celine authentic?
Yes - we guarantee this Celine item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Celine item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Celine |
| SKU: | 10878577 |
| MPN: | CL40295F52A |
| UPC: | 192337182051 |
| Model: | CELINE CL40295F 52A |
| Frame Color: | Brown |
| Lens Color: | Gray |
| Temple Length: | 145 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Pattern: | Solid |
| Lens Technology: | Tinted |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Women |
| UV Protection: | UV400 |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Frame Material: | Acetate |
| Personalized: | No |
| Theme: | Designer |
| Style: | Cat Eye |
| Features: | Lightweight |
ABOUT
Celine sunglasses - CELINE CL40295F 52A - CL40295F52A - Frame: Brown, Lens: Gray (UPC: 192337182051)
Sunglasses by Celine
CELINE is a French ready-to-wear and leather luxury goods brand. It was founded in 1945 by C?line Vipiana.