$196
Is this Cartier authentic?
Yes - we guarantee this Cartier item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Cartier item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Cartier |
| SKU: | 10854363 |
| UPC: | 3432240507129 |
| Size Type: | Regular Size |
| Size: | 3.3 oz |
| Size in oz: | 3.3 oz |
| Size in ml: | 100 ml |
| Fragrance Type and Size: | 3.3 oz Parfum Spray |
| Fragrance Name: | Pasha De Cartier Noire Absolu by Cartier |
| Type: | Parfum Spray 3.3 oz |
| Volume: | 3.3 oz |
| Features: | Casual Use Long Lasting Special Ocassions |
| Formulation: | Spray |
| Fragrance Type: | Parfum Spray 3.3 oz |
| Gender: | Men |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| Shipping time: | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns: | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only): | YES |
| International Delivery: | See description |
| Manufacturer: | Cartier |
ABOUT
Cartier perfume (UPC: 3432240507129)
Perfumes by Cartier
Cartier, whose name is synonymous with open-mindedness and curiosity, sees beauty in everything. Creativity, freedom, sharing and excellence are all central to its values. This vision enables a creative territory that is shaped around a unique style. From jewelry and fine jewelry to watchmaking and perfumes: Cartier’s creations symbolize the fusion of exceptional savoir-faire and timelessness.