$322
Is this Randolph authentic?
Yes - we guarantee this Randolph item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Randolph item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Randolph |
| SKU: | 10849520 |
| MPN: | AI007 |
| Model: | AI007 |
| Frame Color: | Gunmetal |
| Lens Color: | Cape Sand |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Lens Socket Width: | 58 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Country of Origin: | United States |
| Pattern: | Solid |
| Lens Technology: | Polarized |
| Gender: | Women |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Women |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Pilot |
| Theme: | Designer |
| Frame Material: | Acetate Metal |
| Personalized: | No |
| Features: | Pilot Full Rim |
| Unit Quantity: | 1 |
| Manufacturer Color: | Gunmetal |
ABOUT
Randolph sunglasses - AI007 - Frame: Gunmetal, Lens: Cape Sand, Manufacturer: Gunmetal
Sunglasses by Randolph
Randolph Engineering, manufactures and sells Made in the USA sunglasses, shooting eyewear, and prescription frames. Randolph Engineering is also the prime contractor for aviator sunglasses to the United States military.