$122
Is this Carolina Herrera authentic?
Yes - we guarantee this Carolina Herrera item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Carolina Herrera item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Carolina Herrera |
| SKU: | 10389400 |
| MPN: | CAROLINA HERRERA HER 0202/G |
| UPC: | 716736921839 |
| Model: | HER 0202/G |
| Frame Color: | LILAC HAVANA |
| Frame Width: | 138 MM |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Lens Socket Width: | 56 mm |
| Temple Length: | 145 |
| Vertical: | 36 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Acetate |
| Theme: | Designer |
| Features: | Full Rim Hypoallergenic Nickel Free |
ABOUT
Carolina Herrera eyeglasses - HER 0202/G - HER - CAROLINA HERRERA HER 0202/G - Frame: LILAC HAVANA (UPC: 716736921839)
Eyeglasses by Carolina Herrera
Carolina Herrera stands as an influential fashion brand that offers refined clothing styles combined with elegant designs. Carolina Herrera stands as a luxury fashion brand that combines exclusive clothing and signature perfumes to present refined and elegant style. With Carolina Herrera you will find premium fashion products that celebrate your uniqueness while creating a long-lasting impact at any formal event.
YOU MIGHT ALSO LIKE