SALE: $196 (-65%) $559
Is this Swatch authentic?
Yes - we guarantee this Swatch item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Swatch item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Swatch |
| SKU: | 10373132 |
| MPN: | SUTP401 |
| Model: | Swatch Sistem 51 |
| Bezel Color: | Tanslucent Pink |
| Band Color: | Pink |
| Dial Color: | Pink Sun-brushed |
| Case Size: | 42 mm |
| Band Width: | 19.8 mm |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Indices: | Index |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Case Thickness: | 13.9 mm |
| Bezel: | Fixed |
| Band/Strap: | Two-Piece Strap |
| clasp: | Tang |
| Handedness: | Left |
| Department: | Unisex Adults |
| Caseback: | Solid |
| Bezel Type: | Fixed |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Watches |
| Features: | Date Hour Minute Second |
| Case Material: | Plastic |
| Movement: | Mechanical (Automatic) |
| Water Resistance: | 30 meters / 100 feet |
| Reference Number: | SUTP401 |
| Case Diameter: | 42 mm |
| Series: | Sistem Cali |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Silicone |
| With Manual/Booklet: | Yes |
| Display: | Analog |
ABOUT
Swatch watch - Swatch Sistem 51 - Sistem - SUTP401 - Dial: Pink Sun-brushed, Band: Pink, Bezel: Tanslucent Pink
Watches by Swatch
Swatch is a playful watch brand known for its vibrant designs and innovative styles. Offering a wide range of colorful timepieces, Swatch combines fashion with functionality, appealing to all ages. With Swatch, you can express your unique personality and stay on time with bold, creative designs that elevate any outfit.
YOU MIGHT ALSO LIKE