$254
Is this Tory Burch authentic?
Yes - we guarantee this Tory Burch item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Tory Burch item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 10573918 |
| MPN: | 82706 |
| Model: | TORY Ella |
| Handle/Strap Color: | Brown |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Multicolor |
| Lining Color: | Multicolor |
| Bag Width: | 18.5" |
| Size: | Extra Large |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Snap |
| Occasion: | Casual Formal Travel Workwear |
| Handle Drop: | 8.5" |
| Bag Depth: | 8.5" |
| Accents: | Stitching |
| Personalize: | No |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Tote |
| Features: | Inner Pockets Lightweight |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | Mesh |
| Pattern: | Plaid |
| Character: | Tori |
| Bag Height: | 13.5" |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Unlined |
| Exterior Material: | Mesh |
| Theme: | Classic Colorful Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Tory Burch Ella |
ABOUT
Tory Burch bag - TORY Ella - TORY Ella - 82706 - Green, Yellow Mercado Plaid, Handle/Strap: Brown, Hardware: Gold
Bags by Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.