SALE: $131 (-69%) $422
Is this DKNY authentic?
Yes - we guarantee this DKNY item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This DKNY item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | DKNY |
| SKU: | 11790994 |
| UPC: | 755405578257 |
| Model: | DKNY Tania Medium Demi Shoulder Bag |
| Handle/Strap Color: | Multi |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Brown |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 7.5 in |
| Size: | 7.5" W x 4.75" H x 3.5" D |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual Formal Party/Cocktail Travel |
| Handle Drop: | 2.5" top handle |
| Bag Depth: | 3.5 in |
| Fabric Type: | Snake |
| Accents: | Exterior details- 1 back zip pocket 1 front slip pocket Interior details- 1 back zip pocket 1 front slip pocket Logo |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Inner Pockets Lined Mobile Phone Pocket Pockets Water Resistant |
| Finish: | Snake |
| Pattern: | Animal Print |
| Bag Height: | 4.75 in |
| Character: | Designer |
| Handle Style: | Top Handle |
| Lining Material: | Polyester |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Silver tone |
| Theme: | Designer Logo Modern |
| Strap Drop: | 24"L removable crossbody strap |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | DKNY |
ABOUT
DKNY bag - DKNY Tania Medium Demi Shoulder Bag - Handle/Strap: Multi, Hardware: Silver, Exterior: Brown (UPC: 755405578257)
Bags by DKNY
DKNY is a renowned fashion brand known for its modern, urban style that captures the essence of New York City. Celebrated for its trendy clothing, accessories, and fragrances, DKNY offers versatile pieces that cater to a dynamic lifestyle. With DKNY, you can embrace a chic aesthetic that combines comfort and sophistication, making it a favorite choice for fashion-forward individuals.